0850 800 82 49

Hakkımızda

    YELDAN Bilgisayarın kurucusu olan Ümit YELDAN Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunudur. Ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat ve Emlak Yönetimi bölümlerini okudu. 1988 ve 1992 yıllarında Avcılar Beta, Aksaray Akademi Bilgisayar Merkezi ve Bakırköy Tülin dershanelerinde bilgisayar öğretmenliği yaptı. Kasım-1988 yılından itibaren İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ilk bilgisayar kurulumunu yaparak ve ilk programları olan Bordro Programını 2 ayda yazarak, Ocak-1989’da  katsayı değişiklerine rağmen en hızlı ve hatasız bordroyu İstanbul Defterdarlığına veren kurum olmasını sağladı. Bununla birlikte kurumun bazı basın organlarımızca övülmesine vesile olduğundan teşekkür belgesi ile ödüllendirildi.

    İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünde uzun yıllar öğretmen ve programcı olarak hizmet verdi. Aynı zamanda 1990 yılında YELDAN Bilgisayar adıyla ticari faaliyetine başladı. O günlerden bu zamana dek kanunlardan taviz vermeyen tutumuyla bordro programı satmaktan daha çok ne yazık ki yanlış uygulama içerisinde olan pek çok defterdarlık, mal müdürlükleri ve mutemetleri bilgilendirdi. Devlet Muhasebatı konusunda deneyimli bir aydın kitleyi firmaya danışman olarak katan YELDAN Bilgisayar mevzuat konusunda zengin bir deneyime sahiptir. Devlet Maaş Mevzuatı konusunda bu güne dek hiçbir hata yapmayarak başka program kullanan kurumlarımızın dahi ilgisini çekmektedir. Maliye Bakanlığının 2005 yılında uygulamaya giren say2000 projesine kadar İstanbul içinde ve dışında binlerce devlet kurumunun bordrolarını sıfır hata ile yaparak devletin ve çalışanların mağdur olmaması için gösterdiği hassasiyeti çalışmalarının temel ilkesi olarak benimsedi.

Yeldan Bilgisayar
    Yeldan Bilgisayar, 2000 yılında Devlet Kurumları için bir yıl gibi kısa bir zaman içerisinde; Evrak Takip Programı, Demirbaş Takip Programı, Öğrenci Takip Programı, Müşteri Takip Programı, Vardiya Takip Programı ve Öğretmen Haftalık Ders Programı gibi yazılımları Delphi ve MySQL teknik altyapısını kullanarak, hatta ilk defa sesli çalışan Windows tabanlı programlar üretti ve yeni bir ilke daha imza attı. 2003 yılında İstanbul Sağlık İl Müdürlüğü, Sağlık Grup  Başkanlıklarının personel maaşlarını ilçelere devredince, yalnız  iki ay gibi kısa bir süre içerisinde ilk defa mutemetlik yapacak olan personeli başarıyla eğitti ve iyi birer mutemet olmalarına vesile oldu. 
    2009 yılında İstanbul’daki 14 adet cezaevinde görevli İnfaz Koruma Memurlarının sözleşmeli personel maaşlarını yapabilecek seviyede mutemet olmalarını sağladı. 2010 yılında hastaneler için ilk defa Web tabanlı Döner Sermaye Bordrosunu yazdı. Bununla birlikte 2011 yılında İstanbul’da yeni kurulan tüm İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerindeki mutemet adayı personele, İl Müdürlüğünde gönüllü olarak hizmet içi eğitim verdi ve mutemet olmalarını sağladı. Böylece devlet kurumlarında binlerce mutemet yetiştirmiş oldu ve halen de eğitim vermeye devam etmektedir.

Aşağıdaki şiir mutemetlerimizden biri tarafından 1991 yılında Yeldan Bilgisayar’a yazılmıştır.

BİLGİDAYAR

Ağzımda dolanır adı, bazen dilim kayar,

Bordroları yapıyor Yeldan Bilgisayar.

Getiren bilgiyi hep ona dayar,

Hakkından gelir Yeldan Bilgisayar.

 

Özgür geldi bilgisayarı kurdu,

Çalıştı, çabaladı, epeyce durdu,

Bazen kızıp evrakları savurdu,

Mutemedi dertten kurtardı Yeldan Bilgisayar.

 

Hacer gelip bilgilere vakıf oldu,

Tomurcuk çiçek açtı sanmayın soldu,

Yakında gidecek günü de doldu,

Çok kişileri gönderir Yeldan Bilgisayar.

 

Suat bey uğraştı, amacına ulaştı,

Disketler temiz geldi, virüs bulaştı,

Bazen cereyan gitti, bazen kablo dolaştı,

Yinede işleri gördü Yeldan Bilgisayar.

 

Ümit bey bu işlerle epey uğraştı,

Cehaletin önüne yepyeni çığır aştı,

Bardağa dökülen son damla taştı,

Yıldızı çileden çıkarttı Yeldan Bilgisayar.

 

Hamide gelip her gün bilgi alıyor,

Hacer derin derin hülyalara dalıyor,

Ozanım yalnız evde bekâr kalıyor,

Onunda derdine de çare bul Yeldan Bilgisayar.

×